Rekonštrukcia systému plynovej detekcie

V minulom čísle sme písali o kvalite výrobného systému Toyota, konkrétne o jednom z najzložitejších závodov automobilky – lakovňa, kde sme navrhli ako technické riešenie uzemnenie kovových častí, aby nedochádzalo k elektrostatickým výbojom. Tentokrát Vám predstavíme projekt, ktorý sa týka rekonštrukcie systému plynovej detekcie v objektoch sklad farieb a miešiareň. Tento projekt spočíval v komplexných službách tzv. realizácie na kľúč.

 

 

„Rekonštrukcia plynovej detekcie sa týkala výmeny detektorov, ktorá prebehla v dvoch fázach. V 1. fáze prebehla výmena kabeláže a riadiacej ústredne a v 2. fáze sa menili plynové detektory. Už pri spracovaní ponuky sme museli rokovať so zástupcami spoločností, ktoré dodávajú a poskytujú taktiež servis pre systémy EPS a HZS, hovorí Mirek Dluhý, manažér divízie EXTEC GROUP. Všetky práce museli prebiehať v spolupráci s dodávateľmi EPS (elektrická požiarna signalizácia) a HZS (hasiace zariadenie stabilné), ktoré sú so systémom plynovej detekcie úzko spojené. Takáto spolupráca je nevyhnutná aj pri pravidelnej kalibrácii systému plynovej detekcie, ktorú naša spoločnosť EXTEC GROUP vykonáva, a na ktorej sme sa po inštalácii a uvedenia do prevádzky novej plynovej detekcie taktiež dohodli.

„Veríme, že úspešne zvládnutý projekt rekonštrukcie a následné zabezpečenie pravidelnej kalibrácie systému plynovej detekcie, nás posunú o ďalší krok vpred pri rozvoji úspešnej spolupráce s Toyota Motor Manufacturing  Czech Republic, s.r.o., dodáva Mirek Dluhý, manažér divízie EXTEC GROUP.

 

Zdroje:

(1) konzultácia s manažérom divízie EXTEC GROUP

 

Rekonštrukcia systému plynovej detekcie
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »