Líder „snackingu“ Mondelez ide príkladom v ochrane pred výbuchom

Mondelēz International

Spoločnosť Mondelēz International, Inc. (Nasdaq: MDLZ) umožňuje ľuďom „snackovať“ správnym spôsobom vo viac ako 150 krajinách po celom svete. S čistými výnosmi vo výške približne 29 miliárd USD v roku 2021 utvára MDLZ budúcnosť snackingu s ikonickými globálnymi a regionálnymi značkami, ako sú sušienky Oreo, belVita, TUC a LU; čokoláda Cadbury Dairy Milk, Milka a Toblerone; cukríky Sour Patch Kids a žuvačky Trident. Spoločnosť Mondelēz International je súčasťou indexov Standard and Poor’s 500, Nasdaq 100 a Dow Jones Sustainability Index. Viac informácií nájdete na www.mondelezinternational.com alebo sledujte spoločnosť na Twitteri na adrese www.twitter.com/MDLZ.

 

 

Mondelēz International v ČR a SR

Mondelez  Czech Republic s.r.o. a Mondelez Slovakia s.r.o. sú súčasťou spoločnosti Mondelēz International. Medzi produkty, ktoré spoločnosť predáva na českom a slovenskom trhu, patria sušienky a oblátky Opavia, sušienky BeBe Dobré ráno, jemné pečivo Brumík, oblátky Fidorka, čokoláda Figaro, oblátky Kolonáda, Miňonky a Tatranky alebo krekry TUC. Spoločnosť pôsobí v Českej republike a na Slovensku od roku 1992. V štyroch výrobných závodoch, dvoch obchodných jednotkách a centre zdieľaných služieb zamestnáva 2 900 ľudí a predáva 500 výrobkov pod 17 značkami.

Mondelez je jedna zo zodpovedných spoločností, ktorá vo svojej výrobe používa bezpečnostné prvky, ako sú napríklad zemniace systémy RTR od spoločnosti NewsonGale. Zemniace zariadenie RTR chráni pred účinkami elektrostatického výboja, napríklad pri stáčaní surovín z auto cisterien.

 

 

Spoločnosť Mondelez, v prevádzke v Opave, používa 18 takýchto zemniacich systémov. Zemniace zariadenia nielen používajú, ale zároveň ich pravidelne servisujú. Pravidelné servisné prehliadky obsahujú vizuálnu kontrolu, meranie elektrických parametrov a nastavenie systému. Prípadne sa odstránia prevádzkové, väčšinou mechanické závady. Pravidelné servisné prehliadky vykonáva naše servisné oddelenie EXTEC. Zemniaci systém sa tým pádom udržuje v bezchybnom stave a chráni nielen výrobu, ale predovšetkým pracovníkov pred možnými následkami elektrostatickej elektriny.

 

Zdroje:

(1) https://www.mondelezinternational.com/

(2) rozhovor so servisným oddelením EXTEC

Líder „snackingu“ Mondelez ide príkladom v ochrane pred výbuchom
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »