Software Building Design pre podporu projektovania

 

Software na výpočet osvetlenia

Building Design je 3D program stavebných objektov, ktorý umožňuje a urýchľuje vytvárať rozsiahle modely rôznych tvarov a návrhov. Program podporuje import z DWG aj DXF súborov a tým podstatne uľahčuje vytváranie modelu. Vytváraný model je prehľadne členený za účelom prehľadnosti uložených dát. Prináša nové grafické možnosti a užívateľovi uľahčí prácu. K programu dostanete videonávod, ktorý užívateľa zoznámi s funkčnosťou aj s postupom práce. Program umožňuje výpočet umelého osvetlenia i denného osvetlenia či preslnenia. Výpočty a vstupné dáta sú v súlade s platnými normami a vyhláškami. Program sa priebežne aktualizuje v súlade s platnou legislatívou.

 

výpočet denného osvetlenia

 

výpočet umelého osvetlenia

 

Možnosti programu

SW Building Design poskytuje výpočtové možnosti :

• výpočet vnútorného umelého osvetlenia
• výpočet vonkajšieho umelého osvetlenia
• výpočet osvetlenia na vozovkách
• výpočet osvetlenia prechodov pre chodcov
• výpočet núdzového osvetlenia
• integrovaný výpočet činiteľa údržby

 

Program ďalej umožňuje:

• výpočet denného osvetlenia podľa NV 361
• výpočet denného osvetlenia podľa EN 17037
• výpočet združeného osvetlenia
• výpočet preslnenia

 

výpočet preslnenia

 

Program po novom obsahuje databázu svietidiel CEAG/Eaton a CZ-EX, ktoré naša spoločnosť EXTEC dodáva. Táto databáza bola zaradená do voľne šírenej verzie programu, aby ju mal k dispozícii zadarmo každý užívateľ. Takto sa dostane k naším takmer 3 tisíc užívateľom. Naši projektanti v EXTEC GROUP program používajú na výpočet osvetlenia, databáza sa priebežne aktualizuje s možnosťou vlastnej editácie a publikácie.

Všeobecne sú užívateľmi programu prevažne projektanti, technici, obchodníci, výrobcovia aj hygienici. Dodávateľom programu je spoločnosť ASTRA MS Software s.r.o.

 

 

Zdroje:

(1) konzultácia s projektantami EXTEC GROUP s.r.o.

(2) https://www.astrasw.cz/

 

Software Building Design pre podporu projektovania
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »