Software Building Design pre podporu projektovania

 

Software na výpočet osvetlenia

Building Design je 3D program stavebných objektov, ktorý umožňuje a urýchľuje vytvárať rozsiahle modely rôznych tvarov a návrhov. Program podporuje import z DWG aj DXF súborov a tým podstatne uľahčuje vytváranie modelu. Vytváraný model je prehľadne členený za účelom prehľadnosti uložených dát. Prináša nové grafické možnosti a užívateľovi uľahčí prácu. K programu dostanete videonávod, ktorý užívateľa zoznámi s funkčnosťou aj s postupom práce. Program umožňuje výpočet umelého osvetlenia i denného osvetlenia či preslnenia. Výpočty a vstupné dáta sú v súlade s platnými normami a vyhláškami. Program sa priebežne aktualizuje v súlade s platnou legislatívou.

 

výpočet denného osvetlenia

 

výpočet umelého osvetlenia

 

Možnosti programu

SW Building Design poskytuje výpočtové možnosti :

• výpočet vnútorného umelého osvetlenia
• výpočet vonkajšieho umelého osvetlenia
• výpočet osvetlenia na vozovkách
• výpočet osvetlenia prechodov pre chodcov
• výpočet núdzového osvetlenia
• integrovaný výpočet činiteľa údržby

 

Program ďalej umožňuje:

• výpočet denného osvetlenia podľa NV 361
• výpočet denného osvetlenia podľa EN 17037
• výpočet združeného osvetlenia
• výpočet preslnenia

 

výpočet preslnenia

 

Program po novom obsahuje databázu svietidiel CEAG/Eaton a CZ-EX, ktoré naša spoločnosť EXTEC dodáva. Táto databáza bola zaradená do voľne šírenej verzie programu, aby ju mal k dispozícii zadarmo každý užívateľ. Takto sa dostane k naším takmer 3 tisíc užívateľom. Naši projektanti v EXTEC GROUP program používajú na výpočet osvetlenia, databáza sa priebežne aktualizuje s možnosťou vlastnej editácie a publikácie.

Všeobecne sú užívateľmi programu prevažne projektanti, technici, obchodníci, výrobcovia aj hygienici. Dodávateľom programu je spoločnosť ASTRA MS Software s.r.o.

 

 

Zdroje:

(1) konzultácia s projektantami EXTEC GROUP s.r.o.

(2) https://www.astrasw.cz/

 

Software Building Design pre podporu projektovania
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

Produkty
Katarína Martáková

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »
Nehody v priemysle
Katarína Martáková

Požiarne detektory

Definícia Požiarny detektor patrí medzi zabezpečovaciu techniku, ktorá zabraňuje vzniku požiaru v najskoršom štádiu. Je to zariadenie, ktoré ohlási požiar včas pred prípadným rozsiahlym

Prečítať si článok »