Projekt pre výrobu injekčných roztokov

Líder slovenskej farmácie

Najväčšia farmaceutická spoločnosť na Slovensku sa nachádza v Hlohovci. Je ňou bývalý národný podnik Slovakofarma, ktorý dnes nesie názov Saneca Pharmaceuticals. Spoločnosť sa zaoberá výrobou farmaceutických výrobkov, vývojom a výrobou farmaceutických zložiek. Tento líder slovenskej farmácie pridal k tabletkám aj prvé injekčné roztoky. Výroba za 13 miliónov eur dostane Sanecu na úplne nové trhy. Takto si dnes bývalý hlohovecký výrobca liekov upevňuje pozíciu najväčšej slovenskej farmaceutickej fabriky. Okrem toho je Saneca Pharmaceuticals jedna z mála firiem v tomto odvetví, ktorá má na Slovensku aj vlastný výskum.

 

Elektro projekt na novo vznikajúcu linku

Jednou z významných investícií spoločnosti SANECA Pharmaceuticals v minulom roku bola nová linka určená na výrobu injekčných roztokov v ampulkách. Projekt spočíval vo vybudovaní novej prevádzky v rámci spoločnosti s technológiami inštalovanými v špecifických podmienkach, definovaných pre čisté priestory. Na tomto projekte EXTEC zastrešoval realizáciu všetkých prevádzkových súborov elektro časti. „Naša dodávka bola komplexná, spočívala v dodávke rozvádzačov, elektroinštalácie nového EPS systému (elektro požiarny systém), HSP (hlasová signalizácia požiaru), ako aj osvetlenie priestorov s využitím inteligentného systému DALI“ upresňuje Martin Vitek, projektový manažér EXTEC.
V rozsahu našich dodávok bolo aj pripojenie samotných technologických zariadeniach výrobnej linky – inštaláciu MaR. Všetky práce sa vykonávali v prísne čistých priestoroch, tzv. cleanroom, kde bolo okrem iného potrebné pracovať v špeciálnych odevoch na to určených.

 

 

„Úspešná realizácia tohto projektu nám priniesla nové skúsenosti, a to najmä osvojenie si prísnych podmienok pre práce a dodávky zariadení pre čisté priestory. Otvorili sa nám tak dvere do ďalších oblastí, kde môžeme ponúknuť klientom naše služby“ dodáva Martin Vitek, projektový manažér EXTEC.

 

Zdroje:

(1) https://saneca.com/

(2) líder slovenskej farmácie spúšťa výrobu injekčných roztokov

 

Projekt pre výrobu injekčných roztokov
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »