Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí

Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj trubicových žiariviek. Žiarivkové trubice by mali byť v priebehu roka stiahnuté z predaja už od 1.9.2023. Tieto zmeny ale povoľujú predaj zásob, ktoré už boli uvedené na trh pred uvedeným dátumom. Treba nato myslieť pri plánovaní obchodných aktivít. Ak uvažujete o výmene za led osvetlenie, zvýšte pozornosť. Žiarivková trubica sa v svietidle do výbušného prostredia nesmie vymieňať za LED trubicu, nakoľko takáto výmena nespĺňa podmienky uvedené v certifikácii svietidla. Myslite na to pri údržbe vášho osvetlenia.

 

Zdroj: stock.adobe.com

 

Prejdite na osvetlenie LED od našich partnerov Eaton a CZ-EX, ktorí ponúkajú vysoko výkonné alternatívy

LED riešenia sú dobre známe pre ich lepšiu kvalitu svetla, dlhú životnosť a nízku spotrebu energie. Spotrebu a osvetlenie v priemyselných aplikáciách často ohrozujú extrémne teploty, korózia, voda, nečistoty a potenciálne výbušné plyny alebo prach. Každý z týchto faktorov môže vážne ovplyvniť životnosť a výkon LED svietidiel. Preto je nevyhnutné spolupracovať s certifikovaným výrobcom, ktorý dosahuje osvedčené výsledky v použití LED svetiel v nebezpečných oblastiach ale aj v dizajne osvetlenia. Náš tím ponúka návrh rozloženia osvetlenia, celkovú analýzu a taktiež projekčnú podporu. Od jednoduchého rozloženia až po komplexné výkresy v priemyselnej oblasti s nebezpečenstvom výbuchu.

 

 

Riešenia Ex LED osvetlenia

Či už chcete nahradiť existujúce žiarivkové osvetlenie dodatočným LED modulom alebo nainštalovať úplne nové LED riešenie systému osvetlenia, vieme vám poskytnúť rôzne riešenia zo série Crouse-Hinds a CZ-EX pre použitie v nebezpečných oblastiach.

Ste pripravení prejsť na LED? Kontaktujte nás ešte dnes. Úspech zákazníka je našou najvyššou prioritou.

 

Zdroje:

(1) rozhovor s manažérom divízie EXTEC GROUP

 

Prepnúť na led?
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »