Novinka od Newson Gale: uzemňovacie zariadenie Earth-Rite DGS

Výrobca vypočul požiadavky zákazníkov

Ochrana podniku a zamestnancov pred nebezpečenstvami spojenými s elektrostatickým výbojom je zvyčajne zodpovednosťou odborníkov a technikov. Newson Gale ponúka širokú škálu statických uzemňovacích a spojovacích zariadení, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálnu bezpečnosť vo výbušnom prostredí pre rôzne procesné aplikácie. Výrobný rad produktov Newson Gale zmierňuje možné hromadenie statického náboja pomocou praktického a inovatívneho dizajnu a zaisťuje efektívne statické riadenie na troch úrovniach – uzemňovacie a spojovacie svorky, vizuálne overenie a kontinuálna kontrola a odstavenie riadiaceho systému plnenia. Niekedy je potrebné súčasne uzemniť jednu alebo dve položky zariadenia a obe ich uzemňovacie pripojenia monitorovať na menej ako 10 Ohmov, ako to vyžadujú medzinárodné normy, smernice alebo odporúčané postupy – IEC TS 60079-32-1, NFPA77 a API RP 2003. Preto výrobca Newson Gale vypočul požiadavky zákazníkov a prichádza s novým uzemňovacím zariadením Earth-Rite DGS.

 

 

Earth-Rite DGS – ideálne riešenie na dvojité uzemnenie

Zemniaci systém Earth-Rite DGS je ideálnym riešením na uzemnenie až dvoch prepravných vozidiel alebo iných kovových predmetov, ktoré majú byť uzemnené súčasne. Prepojenie uzemňovacieho systému s plniacim zariadením zvyšuje bezpečnosť pri stáčacom procese. Ak príde k strate kontaktu so zemou, môže zemniaci systém Earth-Rite DGS zastaviť proces pre jeden alebo oba kanály. Optická signalizácia systému poskytuje personálu pracujúcemu v okolí jasný prehľad o tom, kedy je zariadenie uzemnené a obsluha je ochránená.

 

 

Využitie nájde predovšetkým v odvetví nákladnej železničnej dopravy. Železnice sú neoddeliteľnou súčasťou prepravy ropných produktov. Hoci železničné vozne a cestné cisterny poskytujú rýchly a efektívny spôsob nakladania a vykladania nebezpečných materiálov, sú vo svojej podstate nebezpečné, ak nie sú riadne kontrolované. Pri 60-tonovom železničnom vozni nie je priestor na chyby a statický náboj ako potenciálny zdroj vznietenia predstavuje prevládajúce riziko.

Rad systémov Earth-Rite od spoločnosti Newson Gale poskytuje najkomplexnejšiu metódu ochrany pred nebezpečenstvom elektrostatického vznietenia. Pre lepšiu predstavu si pozrite video:

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa nového systému Earth-Rite DGS sme Vám plne k dispozícii na obchod@extec.sk

 

Zdroje:

(1) https://extec.sk.uvirt123.active24.cz/wp-content/uploads/2022/04/ng-uk-er-dgs-1121-r11.pdf

(2) https://extec.sk.uvirt123.active24.cz/wp-content/uploads/2022/04/uk-ta01-er-dgs-dual-grounding-1121-r11.pdf

 

Novinka od Newson Gale: uzemňovacie zariadenie Earth-Rite DGS
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »