Novinka od Newson Gale: uzemňovacie zariadenie Earth-Rite DGS

Výrobca vypočul požiadavky zákazníkov

Ochrana podniku a zamestnancov pred nebezpečenstvami spojenými s elektrostatickým výbojom je zvyčajne zodpovednosťou odborníkov a technikov. Newson Gale ponúka širokú škálu statických uzemňovacích a spojovacích zariadení, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálnu bezpečnosť vo výbušnom prostredí pre rôzne procesné aplikácie. Výrobný rad produktov Newson Gale zmierňuje možné hromadenie statického náboja pomocou praktického a inovatívneho dizajnu a zaisťuje efektívne statické riadenie na troch úrovniach – uzemňovacie a spojovacie svorky, vizuálne overenie a kontinuálna kontrola a odstavenie riadiaceho systému plnenia. Niekedy je potrebné súčasne uzemniť jednu alebo dve položky zariadenia a obe ich uzemňovacie pripojenia monitorovať na menej ako 10 Ohmov, ako to vyžadujú medzinárodné normy, smernice alebo odporúčané postupy – IEC TS 60079-32-1, NFPA77 a API RP 2003. Preto výrobca Newson Gale vypočul požiadavky zákazníkov a prichádza s novým uzemňovacím zariadením Earth-Rite DGS.

 

 

Earth-Rite DGS – ideálne riešenie na dvojité uzemnenie

Zemniaci systém Earth-Rite DGS je ideálnym riešením na uzemnenie až dvoch prepravných vozidiel alebo iných kovových predmetov, ktoré majú byť uzemnené súčasne. Prepojenie uzemňovacieho systému s plniacim zariadením zvyšuje bezpečnosť pri stáčacom procese. Ak príde k strate kontaktu so zemou, môže zemniaci systém Earth-Rite DGS zastaviť proces pre jeden alebo oba kanály. Optická signalizácia systému poskytuje personálu pracujúcemu v okolí jasný prehľad o tom, kedy je zariadenie uzemnené a obsluha je ochránená.

 

 

Využitie nájde predovšetkým v odvetví nákladnej železničnej dopravy. Železnice sú neoddeliteľnou súčasťou prepravy ropných produktov. Hoci železničné vozne a cestné cisterny poskytujú rýchly a efektívny spôsob nakladania a vykladania nebezpečných materiálov, sú vo svojej podstate nebezpečné, ak nie sú riadne kontrolované. Pri 60-tonovom železničnom vozni nie je priestor na chyby a statický náboj ako potenciálny zdroj vznietenia predstavuje prevládajúce riziko.

Rad systémov Earth-Rite od spoločnosti Newson Gale poskytuje najkomplexnejšiu metódu ochrany pred nebezpečenstvom elektrostatického vznietenia. Pre lepšiu predstavu si pozrite video:

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa nového systému Earth-Rite DGS sme Vám plne k dispozícii na obchod@extec.sk

 

Zdroje:

(1) https://extec.sk.uvirt123.active24.cz/wp-content/uploads/2022/04/ng-uk-er-dgs-1121-r11.pdf

(2) https://extec.sk.uvirt123.active24.cz/wp-content/uploads/2022/04/uk-ta01-er-dgs-dual-grounding-1121-r11.pdf

 

Novinka od Newson Gale: uzemňovacie zariadenie Earth-Rite DGS
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

Produkty
Katarína Martáková

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »
Nehody v priemysle
Katarína Martáková

Požiarne detektory

Definícia Požiarny detektor patrí medzi zabezpečovaciu techniku, ktorá zabraňuje vzniku požiaru v najskoršom štádiu. Je to zariadenie, ktoré ohlási požiar včas pred prípadným rozsiahlym

Prečítať si článok »