Nové uzemňovacie magnetické kliešte Newson Gale: jediné svojho druhu na trhu

 

Novinka na trhu uzemňovacích klieští

Náš partner Newson Gale uvádza na trh novinku, ktorá zmení trh uzemňovacích klieští. Tento nový produkt slúži na ochranu proti statickej elektrine v prostredí s nebezpečím výbuchu. Newson Gale uvádza na trh nové 2-pólové magnetické uzemňovacie kliešte – VESX50-IP, ktoré zatiaľ žiadny iný výrobca nevyrába.

 

Nevýhody štandardných uzemňovacích klieští

Uzemňovacie kliešte sú obvykle navrhované s otočnými alebo stláčacími pružinami. Pružinové uzemňovacie kliešte sú ideálne pre veľa aplikácií. Pripojenie pružinových uzemňovacích klieští na plochý alebo zakrivený povrch však nie je možné, napr. na telo sudu.

 

Riešenie od Newson Gale

Spoločnosť Newson Gale navrhla nové uzemňovacie kliešte VESX50-IP, ktoré využívajú magnet pre kvalitné spojenie s nízkym odporom (≤10 Ohm) na každom povrchu zo železa. To umožní sudu, ktorý má byť plnený, spojenie jeho obalu s uzemňovacou sústavou pre uzemnenie suda na báze železných kovov.

 

 

Porovnanie s konkurenciou

Na trhu existuje veľa druhov uzemňovacích klieští. Spravidla majú jediné použitie vhodné pre oko alebo medený kábel s plochou 16 mm2. Majú rovnú styčnú plochu a sú vhodné na čistý hladký kov, pretože nemajú ostré hroty z nerezovej ocele alebo karbidu volfrámu. Takéto kliešte nie sú priamou konkurenciou pre VESX50-IP, pretože v porovnaní s nimi sú v dizajne aj v použití len základnou zastaralejšou verziou. Okrem iného nemajú schválenie IIC a možnosť dvojitého obvodu. Jediní dodávatelia magnetických klieští Ex, ktoré možno nájsť, sú navrhované, vyrábané a predávané priamo spoločnosťou Wesitec a prostredníctvom spoločnosti Denios v Nemecku.

 

Hlavné výhody uzemňovacích klieští od Newson Gale

Dvojpólové magnetické uzemňovacie kliešte VESX50-IP sú kompatibilné s monitorovacími systémami Newson Gale Bond-Rite a Earth-Rite, ktoré zákazníkom poskytujú vizuálnu indikáciu a schopnosť blokovania. Používanie týchto klieští a systémov pomôže používateľovi dodržiavať medzinárodné normy IEC 60079-32-1, NFPA77 a odporúčané postupy, ako je API 2003 pri dosahovaní spojenia ≤10 Ohm kov na kov so zemou pred začiatkom procesu, umožňuje zamedziť vzniku statického náboja.

Praktické skontaktovanie – kombinácia ostrých odpružených hrotov klieští z karbidu volfrámu doplnená silou dvoch neodýmiových magnetov zaisťujú, že povlaky a usadeniny alebo korózia nezabránia tomu, aby kliešte zabezpečili spojenie s nízkym odporom (≤ 10 Ohmov) so zariadením, ktoré má byť uzemnené.

Ergonomické – 2 pólové magnetické kliešte majú integrovanú rukoväť, a preto sa dajú ľahko uchopiť, navinúť a odvinúť, čo je výhoda pri opakovanom dennom použití.

Dlhodobá hodnota – korózne odolná a robustná konštrukcia z nerezovej ocele, ktorá pomáha znižovať dlhodobé náklady na údržbu, ktoré sú typické pre menej kvalitné uzemňovacie kliešte.

 

 

Rozšírené možnosti použitia

Kliešte VESX50-IP je najvýhodnejšie použiť tam, kde neexistuje vhodný pripojovací bod. Vďaka svojmu plochému a tenkému dizajnu je možné kliešte VESX50-IP použiť v najrôznejších aplikáciách pre rôzne povrchy, ktoré doteraz nebolo možné uzemňovať pomocou štandardných uzemňovacích klieští.

 

 

Zdroje:

(1) Leták: Newson Gale_uk-x50ip-clamp-Leaflet-0321-r1_EXTEC.pdf

(2) Newson Gale_uk-x50ip-clamp-Installation & Operating Instructions-0321-r1_EXTEC.pdf

(3) Konzultácie s partnerom Newson Gale, ktorého spoločnosť EXTEC zastupuje

 

Nové uzemňovacie magnetické kliešte Newson Gale: jediné svojho druhu na trhu
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »