NOVAVAX CZ / PRAHA VACCINES a realizácia MaR na prevádzke pre výrobu vakcín

 

NOVAVAX – nová bezpečná vakcína

Dodávky vakcín proti COVID-19 do krajín EÚ sa neustále zvyšujú a očkovanie naberá na obrátkach. Európska komisia taktiež spolupracuje s priemyslom na zvýšení kapacity výroby očkovacích látok. Americká biotechnologická spoločnosť NOVAVAX , ktorá vyvíja vakcíny novej generácie pre závažné infekčné choroby, kúpila v roku 2020 firmu Praha Vaccines s cieľom rozšíriť výrobnú kapacitu na vývoj vakcíny proti COVID-19. Výrobný závod Praha Vaccines, ktorý sa po odkúpení americkou spoločnosťou NOVAVAX premenoval na NOVAVAX CZ sa nachádza v Bohumili u Jevan neďaleko Prahy v Českej republike. Je moderným výrobným závodom pre výrobu vakcín a biologických prípravkov. Závod sa zameriava na výrobu vakcín, ktoré pomáhajú globálnemu zdraviu. Výroba novej vakcíny proti COVID-19 v tomto závode je bezpečná, nepracuje sa totiž so živým vírusom. Momentálne sa vakcína vyrába v testovacej prevádzke. Európska komisia prijala rozhodnutie podporovať túto očkovaciu látku na základe spoľahlivého vedeckého posúdenia, použitej technológie, skúseností spoločnosti s vývojom očkovacích látok a jej výrobných kapacít na zásobovanie celej EÚ. Vakcína je aktuálne vo fáze schvaľovania Európskou agentúrou pre lieky EMA.

 

 

EXTEC a projekt na výrobu vakcín

Vo výrobnom závode NOVAVAX CZ v Bohumilu u Jevan sme mali možnosť sa podieľať na realizácií projektu „ Polio Vaccine PBH-044” na prevádzke pre výrobu vakcín, časť elektro. Získali sme zákazku na inštaláciu káblových trás v technologických priestoroch, inštaláciu rozvodov vzduchu, káblov a rozvádzačov MaR. „Celá inštalácia prebiehala v čistých priestoroch, loop check a kalibrácia prebiehali v testovacom režime, všetko v čistých priestoroch v špeciálnom odeve vrátane respirátorov“, hovorí Michal Černý, manažér divízie EXTEC GROUP.

 

 

Do budúcna plánuje spoločnosť NOVAVAX CZ vyrábať aj vakcíny proti sezónnej chrípke, ale tiež proti ďalším novo vznikajúcim zdravotným hrozbám a naďalej tak rozširovať svoje výrobné kapacity. Pre nás to znamená veľkú možnosť naďalej sa podieľať na realizáciách tejto modernej biotechnologickej spoločnosti, ktorá podporuje globálne zdravie ľudí na celom svete.

 

Zdroje:

(1) Konzultácia s manažérom divízie EXTEC GROUP, Michalom Černým

(2) https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_21_4061

(3) https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-novavax-idINL8N2D94AN

(4) https://www.novavax.cz/o-nas/

(5) https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans_en

 

NOVAVAX CZ / PRAHA VACCINES a realizácia MaR na prevádzke pre výrobu vakcín
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »