Nová generácia núdzového svietidla CEAG ExLin /NE+

 

Nástupca núdzového osvetlenia eLLK

Predstavujeme Vám novú generáciu lineárneho núdzového LED osvetlenia s označením CEAG ExLin. Svietidlo bolo navrhnuté do priestorov s nebezpečenstvom výbuchu pre zónu 1 a zónu 21. Výhodou novej rady ExLin od CEAGu je dlhšia životnosť, vylepšená účinnosť, vynikajúce vlastnosti, a to pri zaujímavej ekonomickej návratnosti v porovnaní so žiarivkovými svietidlami.

 

Prečo CEAG ExLin LED?

Hlavné atribúty pre kúpu nového svietidla je bezpečnosť, spoľahlivosť a účinnosť. Svietidlá CEAG ExLin kombinujú najmodernejšiu LED technológiu s optimalizovaným riadením a overenou životnosťou v náročnom prostredí.

Prednosti nového ExLin svietidla spočívajú vo vysokom a spoľahlivom výkone. Boli navrhnuté pre to najnáročnejšie prostredie, ktoré sa nachádza najmä v priemyselnom odvetví. Majú optimalizovaný rozptyl svetla a v oblasti dizajnu patria medzi najmodernejšie LED svietidlá navrhnuté do nebezpečných priestorov. Jednoduchý dizajn, rýchla inštalácia a predovšetkým spoľahlivosť, ho predurčujú stať sa žiadaným svietidlom medzi zákazníkmi.

Svietidlo CEAG ExLin NE +

Začiatok novej éry núdzového osvetlenia. Má rovnaké jedinečné vlastnosti ako svietidlo ExLin. Navyše má samostatný  Lithium-železo-fosfátový akumulátor (LifePO4), s vynikajúcimi vlastnosťami v náročnom prostredí a zároveň šetrný k životnému prostrediu. Vďaka vylepšenej konštrukcii samostatnej batérie, nie je potrebná zložitá údržba a inštalácia je jednoduchšia. Aktuálne patrí medzi najspoľahlivejšie núdzové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu. Za menej práce pri inštalácii vďačíme nižšej hmotnosti a kompaktnému tvaru svietidla. Správne zvolenou optikou a svetelným výkonom sa zabezpečí optimálny rozptyl svetla, čo znamená vyššiu svetelnú účinnosť pri nižšej spotrebe energie.

 

 

Výhody pre zákazníka

Výhodou pre našich zákazníkov je jednoduchá inštalácia, údržba a odolná batéria s pokrokovými vlastnosťami. Samozrejmosťou je plný súlad s európskymi normami pre núdzové osvetlenie. Má možnosť nastavenia dĺžky núdzového režimu na 1,5 – 3 hod. s rovnakým svetelným výkonom, ako keď je svietidlo zapojené zo sieťového zdroja.

Ekologické výhody svietidla:
– šetrnejšie k životnému prostrediu, nie je vyrobené zo žiadnych ťažkých kovov
– dlhšia životnosť znižuje nároky na údržbu
– kvalitná, bezpečná a ekologická LiFePO4 batéria

Vylepšená konštrukcia svietidla umožňuje lepší výkon pri nízkych teplotách, až do -40 ° C.
Pri vysokých teplotách umožňuje batéria lepší odvod tepla, až do 55 ° C. Medzi konštrukčné výhody svietidla patrí určite úspora hmotnosti, nakoľko sa skladá len z troch častí, čo predstavuje nižšiu hmotnosť a menšie rozmery batérie. Ďalšie výhody spočívajú v jednoduchej výmene batérie bez nutnosti vypnutia hlavného napájania.

 

Distribúcia svetla ExLin NE +

Všetky LED diódy sú zapnuté na nižší svetelný výkon, ktorým však dosiahneme homogénnejší svetelný tok a tým zabezpečíme rovnomernú distribúciu svetla aj v núdzovom režime. V porovnaní s núdzovým osvetlením predchádzajúcej série eLLK NE dosahuje ešte lepšiu úroveň osvetlenia.

Svietidlá rady ExLin NE + svojim konštrukčným riešením a inovatívnym technickými parametrami predstavujú najnovšiu generáciu riešenia núdzového osvetlenia do náročných podmienok a to vrátane prostredia s nebezpečenstvom výbuchu.

Pre viac otázok alebo informácií kontaktujte prosím našu technickú podporu: obchod@extec.sk

 

Zdroje:

(1) Konzultácia s technickou podporou EXTEC s.r.o.

(2) CEAG ExLin LED linear fixtures for hazardous areas

 

Nová generácia núdzového svietidla CEAG ExLin /NE+
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

Produkty
Katarína Martáková

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »
Nehody v priemysle
Katarína Martáková

Požiarne detektory

Definícia Požiarny detektor patrí medzi zabezpečovaciu techniku, ktorá zabraňuje vzniku požiaru v najskoršom štádiu. Je to zariadenie, ktoré ohlási požiar včas pred prípadným rozsiahlym

Prečítať si článok »