Nová generácia núdzového svietidla CEAG ExLin /NE+

 

Nástupca núdzového osvetlenia eLLK

Predstavujeme Vám novú generáciu lineárneho núdzového LED osvetlenia s označením CEAG ExLin. Svietidlo bolo navrhnuté do priestorov s nebezpečenstvom výbuchu pre zónu 1 a zónu 21. Výhodou novej rady ExLin od CEAGu je dlhšia životnosť, vylepšená účinnosť, vynikajúce vlastnosti, a to pri zaujímavej ekonomickej návratnosti v porovnaní so žiarivkovými svietidlami.

 

Prečo CEAG ExLin LED?

Hlavné atribúty pre kúpu nového svietidla je bezpečnosť, spoľahlivosť a účinnosť. Svietidlá CEAG ExLin kombinujú najmodernejšiu LED technológiu s optimalizovaným riadením a overenou životnosťou v náročnom prostredí.

Prednosti nového ExLin svietidla spočívajú vo vysokom a spoľahlivom výkone. Boli navrhnuté pre to najnáročnejšie prostredie, ktoré sa nachádza najmä v priemyselnom odvetví. Majú optimalizovaný rozptyl svetla a v oblasti dizajnu patria medzi najmodernejšie LED svietidlá navrhnuté do nebezpečných priestorov. Jednoduchý dizajn, rýchla inštalácia a predovšetkým spoľahlivosť, ho predurčujú stať sa žiadaným svietidlom medzi zákazníkmi.

Svietidlo CEAG ExLin NE +

Začiatok novej éry núdzového osvetlenia. Má rovnaké jedinečné vlastnosti ako svietidlo ExLin. Navyše má samostatný  Lithium-železo-fosfátový akumulátor (LifePO4), s vynikajúcimi vlastnosťami v náročnom prostredí a zároveň šetrný k životnému prostrediu. Vďaka vylepšenej konštrukcii samostatnej batérie, nie je potrebná zložitá údržba a inštalácia je jednoduchšia. Aktuálne patrí medzi najspoľahlivejšie núdzové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu. Za menej práce pri inštalácii vďačíme nižšej hmotnosti a kompaktnému tvaru svietidla. Správne zvolenou optikou a svetelným výkonom sa zabezpečí optimálny rozptyl svetla, čo znamená vyššiu svetelnú účinnosť pri nižšej spotrebe energie.

 

 

Výhody pre zákazníka

Výhodou pre našich zákazníkov je jednoduchá inštalácia, údržba a odolná batéria s pokrokovými vlastnosťami. Samozrejmosťou je plný súlad s európskymi normami pre núdzové osvetlenie. Má možnosť nastavenia dĺžky núdzového režimu na 1,5 – 3 hod. s rovnakým svetelným výkonom, ako keď je svietidlo zapojené zo sieťového zdroja.

Ekologické výhody svietidla:
– šetrnejšie k životnému prostrediu, nie je vyrobené zo žiadnych ťažkých kovov
– dlhšia životnosť znižuje nároky na údržbu
– kvalitná, bezpečná a ekologická LiFePO4 batéria

Vylepšená konštrukcia svietidla umožňuje lepší výkon pri nízkych teplotách, až do -40 ° C.
Pri vysokých teplotách umožňuje batéria lepší odvod tepla, až do 55 ° C. Medzi konštrukčné výhody svietidla patrí určite úspora hmotnosti, nakoľko sa skladá len z troch častí, čo predstavuje nižšiu hmotnosť a menšie rozmery batérie. Ďalšie výhody spočívajú v jednoduchej výmene batérie bez nutnosti vypnutia hlavného napájania.

 

Distribúcia svetla ExLin NE +

Všetky LED diódy sú zapnuté na nižší svetelný výkon, ktorým však dosiahneme homogénnejší svetelný tok a tým zabezpečíme rovnomernú distribúciu svetla aj v núdzovom režime. V porovnaní s núdzovým osvetlením predchádzajúcej série eLLK NE dosahuje ešte lepšiu úroveň osvetlenia.

Svietidlá rady ExLin NE + svojim konštrukčným riešením a inovatívnym technickými parametrami predstavujú najnovšiu generáciu riešenia núdzového osvetlenia do náročných podmienok a to vrátane prostredia s nebezpečenstvom výbuchu.

Pre viac otázok alebo informácií kontaktujte prosím našu technickú podporu: obchod@extec.sk

 

Zdroje:

(1) Konzultácia s technickou podporou EXTEC s.r.o.

(2) CEAG ExLin LED linear fixtures for hazardous areas

 

Nová generácia núdzového svietidla CEAG ExLin /NE+
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »