Modernizácia prevádzkovej živičiarne

Výroba kamennej minerálnej izolácie

Moderný novobanský závod Knauf Insulation ponúka izolačné riešenia a je jediným podnikom na výrobu kamennej minerálnej izolácie na Slovensku. Má u nás dlhoročnú tradíciu už od 17. storočia a je taktiež významným zamestnávateľom vo svojom regióne. Priemyselná výroba patrí do skupiny závodov medzinárodnej spoločnosti a je zameraná  na výrobu kamennej sklennej minerálnej vlny a drevovlákninovej vlny po celom svete. Závod v Novej Bani vyrába izolácie nielen pre Slovensko, ale vyváža aj na okolité trhy. Možno si ho ešte niekto pamätá pod názvom Izomat, no od roku 2006 je súčasťou medzinárodnej spoločnosti Knauf Insulation.

 

 

Projekt – Modernizácia živičiarne

V rámci projektu Modernizácia živičiarne v priemyselnom závode Knauf Insulation sme boli oslovení na vypracovanie realizačného projektu a následnú realizáciu prevádzkových súborov MaR a PRS. Pôvodná linka v živičiarni bránila optimálnej prevádzke a z tohto dôvodu bola nutná komplexná rekonštrukcia linky. „Projekt bolo potrebné zrealizovať v extrémne krátkom časovom horizonte a to počas celozávodnej odstávky v priebehu len 8 dní, čo bolo pre nás veľkou výzvou, “ hovorí Denis Grežďo, projektový manažér EXTEC. Predmetom riešenia modernizácie bola výmena stávajúceho zariadenia technologickej linky na prípravu spojiva používaného pri výrobe minerálnej izolácie za nové.

 

 

Úspech je cesta

Projekt sa nám podarilo zrealizovať v stanovenom čase a linka prevádzkovej živičiarne bola uvedená do prevádzky bez komplikácií. Po dokončení projektu sme boli oslovení na výstavbu ďalšej novej linky prevádzkovej živičiarne v Knauf Insulation vzhľadom na naše úspešné pôsobenie v tejto spoločnosti a vysokej spokojnosti zákazníka.

 

Zdroje:

(1) konzultácia s projektovým manažérom EXTEC s.r.o.

(2) https://www.knaufinsulation.sk/

 

Modernizácia prevádzkovej živičiarne
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »