Modernizácia lakovne vo výrobni lisov

Francúzska spoločnosť Bliss-Bret a.s. na Slovensku sa špecializuje na výrobu hydraulických a mechanických lisov. Je členom belgickej skupiny HACO, ktorá je dôležitým európskym výrobcom plechotvárniacich strojov. Okrem výroby, poskytujú aj servis v oblasti robotizácie, automatizácie liniek ako aj modernizáciu a renováciu už existujúcich inštalácií.  Medzi ich významných zákazníkov patrí aj RENAULT, WHIRPOOL alebo BOSH. Okrem automobilového priemyslu pôsobia aj v leteckom, oceliarskom či zbrojárskom priemysle.

 

 

Modernizácia lakovne

Ako odborníci na výbušné prostredie sme boli oslovení na kompletnú dodávku a realizáciu projektu modernizácie lakovne. Projekt sa týka dodávky elektrických rozvodov a zariadení do priestorov s nebezpečenstvom výbuchu. Predmetom dodávok a inštalácií boli najmä svietidlá, ventilátory, snímače podtlaku, plynové detektory, bezpečnostné prvky, rozvádzač ako aj úprava bleskozvodu. Striekacia kabína v lakovni slúžila doteraz k nanášaniu vodou riediteľných farieb na hotové kovové výrobky. Z výrobných dôvodov vznikla potreba striekať výrobky polyuretánovými a epoxidovými farbami. Zmenou chemického zloženia farieb vznikli v lakovni priestory s výbušnou atmosférou a teda potreba komplexnej rekonštrukcie. „Okrem dodávky a realizácie celého projektu sme zákazníkovi poskytli aj odbornú podporu a konzultácie pri príprave projektovej dokumentácie,“ hovorí Denis Grežďo, projektový manažér EXTEC. „Náš profesionálny prístup a skúsenosti z obdobných prevádzok nám priniesli nové možnosti angažovať sa v ďalších projektoch skupiny HACO,“ dodáva Roman Hiriak, obchodný manažér EXTEC.

 

 

V roku 2022 plánuje EXTEC realizovať ďalší projekt kompletnej výstavby lakovne na kľúč a taktiež modernizáciu ostatných lakovní pre skupinu HACO.

 

Zdroje:

(1) https://www.bliss-bret.com/sk

(2) konzultácia s projektovým manažérom EXTEC s.r.o.

 

Modernizácia lakovne vo výrobni lisov
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

Produkty
Katarína Martáková

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »
Nehody v priemysle
Katarína Martáková

Požiarne detektory

Definícia Požiarny detektor patrí medzi zabezpečovaciu techniku, ktorá zabraňuje vzniku požiaru v najskoršom štádiu. Je to zariadenie, ktoré ohlási požiar včas pred prípadným rozsiahlym

Prečítať si článok »