Modernizácia lakovne vo výrobni lisov

Francúzska spoločnosť Bliss-Bret a.s. na Slovensku sa špecializuje na výrobu hydraulických a mechanických lisov. Je členom belgickej skupiny HACO, ktorá je dôležitým európskym výrobcom plechotvárniacich strojov. Okrem výroby, poskytujú aj servis v oblasti robotizácie, automatizácie liniek ako aj modernizáciu a renováciu už existujúcich inštalácií.  Medzi ich významných zákazníkov patrí aj RENAULT, WHIRPOOL alebo BOSH. Okrem automobilového priemyslu pôsobia aj v leteckom, oceliarskom či zbrojárskom priemysle.

 

 

Modernizácia lakovne

Ako odborníci na výbušné prostredie sme boli oslovení na kompletnú dodávku a realizáciu projektu modernizácie lakovne. Projekt sa týka dodávky elektrických rozvodov a zariadení do priestorov s nebezpečenstvom výbuchu. Predmetom dodávok a inštalácií boli najmä svietidlá, ventilátory, snímače podtlaku, plynové detektory, bezpečnostné prvky, rozvádzač ako aj úprava bleskozvodu. Striekacia kabína v lakovni slúžila doteraz k nanášaniu vodou riediteľných farieb na hotové kovové výrobky. Z výrobných dôvodov vznikla potreba striekať výrobky polyuretánovými a epoxidovými farbami. Zmenou chemického zloženia farieb vznikli v lakovni priestory s výbušnou atmosférou a teda potreba komplexnej rekonštrukcie. „Okrem dodávky a realizácie celého projektu sme zákazníkovi poskytli aj odbornú podporu a konzultácie pri príprave projektovej dokumentácie,“ hovorí Denis Grežďo, projektový manažér EXTEC. „Náš profesionálny prístup a skúsenosti z obdobných prevádzok nám priniesli nové možnosti angažovať sa v ďalších projektoch skupiny HACO,“ dodáva Roman Hiriak, obchodný manažér EXTEC.

 

 

V roku 2022 plánuje EXTEC realizovať ďalší projekt kompletnej výstavby lakovne na kľúč a taktiež modernizáciu ostatných lakovní pre skupinu HACO.

 

Zdroje:

(1) https://www.bliss-bret.com/sk

(2) konzultácia s projektovým manažérom EXTEC s.r.o.

 

Modernizácia lakovne vo výrobni lisov
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »