Kvalita výrobného systému Toyota

 

Najväčší výrobca v Japonsku

Toyota si získala vo svojej krajine v Japonsku viac ako 40% trhu a dodnes vyrobila už niekoľko miliónov automobilov. Medzi prvé modely patrila v 50. rokoch Toyota Crown, ale až vďaka modelu Toyota Corolla sa automobilke podarilo získať obrovské predajné čísla a dôveru zákazníkov. Spoločnosti Toyota sa darí rásť aj na európskom trhu, ktorý je pre automobilový priemysel náročný. Či už ide o výrobu, vývoj alebo výskum, aktivity Toyoty v Európe sú priamo v oblastiach, kde majú konkrétne využitie a tieto služby sú im určené. Na tejto filozofii si Toyota zakladá a darí sa jej. Potreba vyrobiť čo najviac, s čo najmenšími prostriedkami a zároveň docieliť čo najvyššiu kvalitu, to je rokmi overený výrobný systém Toyota Motor Corporation.

 

 

Bezpečnosť  pri výrobe na prvom mieste

Medzi hlavné závody každej automobilky patrí lakovňa. Je to technologicky najzložitejší závod, pretože obsahuje rôznorodé procesy a operácie, ktorých výsledkom je nalakovaná a pripravená karoséria k finálnej montáži. V roku 2018 došlo v závode na lakovni Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o. k vznieteniu horľavých látok, pravdepodobne z dôvodu elektrostatického výboja. „Na základe tejto udalosti a obhliadky lakovne sme po konzultácii so zákazníkom navrhli doplňujúce technické riešenie od spoločnosti Newson Gale, ktorú v Čechách a na Slovensku zastupujeme. Prišlo k pospojeniu a uzemneniu všetkých kovových častí, s ktorými obsluha na lakovni pracuje a eliminácií ďalších podobných incidentov v budúcnosti. Po inštalácii a používaní pospojenia a uzemnenia, nemal zákazník žiadny incident spojený s elektrostatickým výbojom,“ hovorí Mirek Dluhý, manažér divízie EXTEC GROUP.

Od uvedenej prvej dodávky z roku 2018 sa systém priebežne rozširuje a dnes sú naše dodávky uzemňovacích prvkov nielen v závode lakovne, ale aj v ďalších častiach celého závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.

 

 

Zdroje:

(1) https://www.toyotacz.com/

(2) konzultácia s Mirkom Dluhým, manažérom divízie EXTEC GROUP

 

Kvalita výrobného systému Toyota
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »