Ďalší bezpečnostný systém v spoločnosti Toyota

Po úspešnom ukončení projektu rekonštrukcie systému plynovej detekcie, ktorá sa týkala výmeny detektorov v objektoch pre sklad farieb realizovaný v roku 2021, sme boli opäť oslovený na realizáciu nového projektu na dodávku a inštaláciu systému plynovej detekcie. Tentokrát išlo o rozšírenie inštalovanej bázy detektorov plynu v priestoroch emisného laboratória a v sklade plynových fliaš v spoločnosti Toyota. S pôvodnou detekciou plynu nebola spoločnosť Toyota spokojná a spoľahlivosť a stabilita aj napriek častým servisom a výmenám detektorov nebola dosiahnutá a poruchy pretrvávali.

 

 

 

 

Projekt plynovej detekcie v Toyote

„Časťou našich aktivít je aj pravidelný servis detektorov“, hovorí Lukáš Klepáč, projektový manažér EXTEC GROUP. „Po úspešnej realizácii z 1. časti projektu rekonštrukcie plynovej detekcie sme sa pustili aj do 2. časti v sklade plynových fliaš a v laboratóriu“, dodáva Lukáš Klepáč. Projekt sa skladal z návrhu systému plynovej detekcie, dodávky a montáže ústredne, 29 ks detektorov plynu CO, CO2, CH4, H2, C3H8 v priestoroch emisného laboratória a skladu plynových fliaš. Komunikácia detektorov prebieha po zbernici RS485-Modbus so zálohovaným napájaním. Súčasťou realizácie bola inštalácia novej kabeláže, pripojenie na existujúce informačné tabule a ďalej na akustickú signalizáciu.

 

 

Po ďalšej úspešne zvládnutej časti projektu systému plynovej detekcie sa aj naďalej posúvame v rozvoji dlhodobej a stabilnej spolupráce s Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.

 

Zdroje:

(1) rozhovor s projektovým manažérom EXTEC GROUP

Ďalší bezpečnostný systém v spoločnosti Toyota
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

Produkty
Katarína Martáková

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »
Nehody v priemysle
Katarína Martáková

Požiarne detektory

Definícia Požiarny detektor patrí medzi zabezpečovaciu techniku, ktorá zabraňuje vzniku požiaru v najskoršom štádiu. Je to zariadenie, ktoré ohlási požiar včas pred prípadným rozsiahlym

Prečítať si článok »