Ďalší bezpečnostný systém v spoločnosti Toyota

Po úspešnom ukončení projektu rekonštrukcie systému plynovej detekcie, ktorá sa týkala výmeny detektorov v objektoch pre sklad farieb realizovaný v roku 2021, sme boli opäť oslovený na realizáciu nového projektu na dodávku a inštaláciu systému plynovej detekcie. Tentokrát išlo o rozšírenie inštalovanej bázy detektorov plynu v priestoroch emisného laboratória a v sklade plynových fliaš v spoločnosti Toyota. S pôvodnou detekciou plynu nebola spoločnosť Toyota spokojná a spoľahlivosť a stabilita aj napriek častým servisom a výmenám detektorov nebola dosiahnutá a poruchy pretrvávali.

 

 

 

 

Projekt plynovej detekcie v Toyote

„Časťou našich aktivít je aj pravidelný servis detektorov“, hovorí Lukáš Klepáč, projektový manažér EXTEC GROUP. „Po úspešnej realizácii z 1. časti projektu rekonštrukcie plynovej detekcie sme sa pustili aj do 2. časti v sklade plynových fliaš a v laboratóriu“, dodáva Lukáš Klepáč. Projekt sa skladal z návrhu systému plynovej detekcie, dodávky a montáže ústredne, 29 ks detektorov plynu CO, CO2, CH4, H2, C3H8 v priestoroch emisného laboratória a skladu plynových fliaš. Komunikácia detektorov prebieha po zbernici RS485-Modbus so zálohovaným napájaním. Súčasťou realizácie bola inštalácia novej kabeláže, pripojenie na existujúce informačné tabule a ďalej na akustickú signalizáciu.

 

 

Po ďalšej úspešne zvládnutej časti projektu systému plynovej detekcie sa aj naďalej posúvame v rozvoji dlhodobej a stabilnej spolupráce s Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.

 

Zdroje:

(1) rozhovor s projektovým manažérom EXTEC GROUP

Ďalší bezpečnostný systém v spoločnosti Toyota
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Pozrieť ďalší obsah:

EXTEC tím
Jana Lorencová

Máme nový web!

Po dlhom čase sa nám konečne podarilo spustiť nový web.   Okrem nového dizajnu sme pre vás pripravili prehľadnejšie rozdelený obsah, ktorý vám lepšie

Prečítať si článok »
Produkty
Jana Lorencová

Prepnúť na led?

Predaj žiarivkových svetiel končí Ak používate žiarivkové osvetlenie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu, pripravte sa a konajte čo najskôr. V rámci EÚ končí predaj

Prečítať si článok »